Građanska inicijativa „Gospić je naš dom” očitovala se nakon danas održane konferencije za medije u organizaciji Ličko-senjske županije i nadležnih državnih institucija, vezane uz problematiku ilegalnog odlagališta opasnog otpada u Gospiću.
Iz Inicijative poručuju kako su sve nadležne institucije u Gospiću trebale biti još prije godinu i pol dana, i to s odgovorima, analizama i konkretnim planom sanacije.
„Ni danas na konferenciji za medije organiziranoj dva dana prije građanskog prosvjeda nisu iznesene nove informacije niti preuzete obaveze prema građanima”, naveli su iz Inicijative.
Dodaju kako su na konferenciji nabrojane mnogobrojne poduzete aktivnosti i broj održanih sastanaka, no ističu da građani, unatoč proteku godine i pol dana, i dalje ne vide konkretan rezultat.
„Sanacija nije ni započela. Nažalost, unatoč tome što je na konferenciji prvi put sudjelovao i institut koji je radio analize, ni danas građanima nisu predočene niti analize otpada niti analize tla”, poručuju iz građanske inicijative „Gospić je naš dom”.
Inicijativa navodi i kako je zaprimila poziv na konferenciju, ali isključivo u ulozi promatrača, što ne smatra oblikom dijaloga kakav traže niti kakav građani zaslužuju.
„Informacije od javnog interesa ne iznose se na zatvorenim konferencijama. Za to postoji odgovarajući format poput javne tribine, otvorene svim građanima”, istaknuli su.
Hod za Liku održat će se u subotu, 27. lipnja 2026. godine, s početkom u 10 sati.







