Nakon što je gradonačelnik Gospića Darko Milinović na društvenim mrežama komentirao njezinu ostavku na mjesto predsjednice Gradskog vijeća Gospića te je doveo u vezu s projektom tvornice litija, Mirjana Vrkljan Radošević odgovorila je opširnom i vrlo oštrom objavom na Facebooku.
U svojoj reakciji odbacila je Milinovićeve tvrdnje te ustvrdila kako je upravo ona među prvima javno otvarala pitanja vezana uz projekt tvornice litija. Naglasila je da nije obnašala dužnost gradonačelnice ni županice u vrijeme izdavanja ključnih dozvola te je poručila da ne prihvaća odgovornost za odluke donesene u tom razdoblju.
Vrkljan Radošević navodi kako je javno upozoravala na okolnosti vezane uz gradnju postrojenja, uključujući pitanja građevinske dozvole i zaštite okoliša, te tvrdi da je više puta tražila odgovore o procedurama koje su prethodile realizaciji projekta.
U objavi se osvrnula i na svoj politički odnos s Milinovićem, optužujući ga za manipulacije i političku trgovinu. Istaknula je kako je tijekom godina odbijala različite političke funkcije i suradnje jer nije željela sudjelovati u, kako navodi, kadrovskim i političkim dogovorima koji su protivni njezinim načelima.
Njezin odgovor obilježili su i osobni te emotivni tonovi, uz niz teških optužbi na račun gradonačelnika Gospića. Poručila je kako više ne može šutjeti na, kako tvrdi, neistine koje se iznose o njoj te je pozvala žene koje su, prema njezinim riječima, bile izložene omalovažavanju i maltretiranju da o tome javno progovore.
Objavu je zaključila riječima kako se ispričava zbog oštrine svog istupa, dodajući da će „sutra opet biti dama, ali večeras…”.
Njezinu objavu prenosimo u cijelosti:
Upravo vidim ovu objavu i ostala sam bez riječi. Ne znam bili se smijala ili…
I ja sam se suzdržavala i najčešće nisam reagirala jer ne želim biti u toj njegovoj kaljuži u kojoj već desetljećima živi.
Čovjek kome je moja obitelj otvorila mnoga vrata, pomagala od fakulteta pa dalje kroz život…..
Prvi suradnik najvećeg hrvatskog kriminalca Sanadera , meni spočitava tvornicu litija i ako sam dobro zapamtila -ja sam prokazivala ljude koji su bili protiv te tvornice. Ne vjerujem. Neko mu je hakirao profil,nije uzeo terapiju, pisao je pod nekom prijetnjom. Što se dogodilo?
Ja sam jedina snimala predstavljanje te tvornice i stavila na Fb da se građani upoznaju sa projektom. Ja sam jedina otvarala teme litija na Gv. Od toga da sam trazila da se istraži zašto su poceli graditi bez građevinske dozvole pa do toga da sam nekoliko puta pitala kako to da za takvu tvornicu ne treba elaborat o zastiti okolisa. Umjesto da grad posalje inspekciju na gradilište, dobili su građevinsku dozvolu u roku 15-tak dana. Nisam.ja bila gradonacelnik kad je izdata ta dozvola,nisam ja bila župan kada su izdate prve dozvole Šincekovoj firmi.
Čovjek, manipulator koji svoje glasove skuplja zivkajući pacijentice nije uopće zaslužio da se bavim njime. Ali ne mogu ni preći preko ovakvih laži. Ja nisam sjedila na Viru u restoranu 2023 . sa rusima na veceri. Ali jesam odbila nekoliko puta ikakvu suradnju. Zar je to toliko neoprostivo? Nisam željela biti predsjednica županijske skupstine ni ravnateljica bolnice, ni šefica odjela kad se kao župan 2019. g borio za proračun. Nisam u toj kombinaciji htjela biti ni potpredsjednica Gv , predsjednica Gv , nisam htjela trgovati svojim ljudima u gradskim upravnim vjećima. Jer ja sam upravo ušla u politiku da budem protiv takvih trgovina, kadroviranja i šikaniranja ljudi koji zele biti slobodni umom. Sramim se sebe sto se spuštam na ovaj nivo .
Ali ima li kraja ovome? Postoji li terapija?
Pozivam i sve žene kojima je.. mamu po hodnicima da se ne boje jer niko nema pravo nikoga omalovažavati i maltretirati.
Smeće, na zalost ,nije samo na Silosu.
Oprostite još jednom….
Sutra cu opet biti dama, ali večeras ….







